Test Park

Přeskočit obsah

Testy  Hry  Tapety

Poker online

Pravidla pokeru - Hrát poker - Nejlepší výsledky

V této sekci najdete základní informace o pokeru a také jednoduchý online poker, kde si můžete zahrát online poker proti počítačem ovládanému soupeři. V kategorii Nejlepší výsledky pak najdete hráče s 10 nejlepšími dosaženými výsledky.

Informace

Varianta pokeru, kterou zde najdete, se nazývá Texas Hold´em poker a je to jedna z nejhranějších variant. Hraje se s 13 kartami (A, K, Q, J, 10, 9, 8, 7, 6, 5, 4, 3, 2) ve 4 barvách (srdce, káry, piky, kříže), celkem tedy s 52 kartami.

Základní pravidla

Na začátku dostává každý hráč 2 karty a snaží se za pomocí těchto dvou karet a 5 karet vyložených na stole dosáhnout co možná nejvyšší kombinace, která se skládá z pěti karet. Na základě úvahy může postupně navyšovat sázku, dorovnávat sázku, nebo složit karty.

Výherní kombinace

Základní výherní kombinace jsou (od nejvyšší po nejnižší):

Královská postupka - postupka ve stejné barvě, např. A, K, Q, J, 10 (vše v jedné barvě).

Poker - čtveřice stejných hodnot + 1 libovolná karta, např. A, A, A, A, libovolná karta.

Full house - tři karty stejné hodnoty + dvě karty stejné hodnoty, libovolné barvy, např. A, A, A, 10, 10.

Barva - pět libovolných karet v jedné barvě, např. Q, 10, 9, 5, 4 ve stejné barvě.

Postupka - pět karet jdoucích po sobě, libovolné barvy, např. Q, J, 10, 9, 8.

Trojice - tři karty stejné hodnoty + dvě libovolné karty, libovolné barvy, např. 8, 8, 8, K, 4.

Dvě dvojice - dvě karty stejné hodnoty + další dvě karty stejné hodnoty + libovolná karta, libovolné barvy, např. J, J, 10, 10, 6.

Dvojice - dvě karty stejné hodnoty + tři libovolné karty, libovolné barvy, např. Q, Q, 7, 3, 2.

Nejvyšší karta - pět libovolných karet, libovolné barvy, např. A, 10, 9, 8, 4.

Při stejné kombinace rozhoduje vyšší kombinace (u full house vyšší trojice, pak dvojice) - např. první hráč má 10, 10, 10, A, A a druhý J, J, J, 2, 2 vítězí druhý hráč, protože má vyšší trojici. Při stejných kombinacích rozhoduje nejvyšší karta.

Jak hrát poker na těchto stránkách - návod

Poker na těchto stránkách je částečně zjednodušen a tak některá jeho omezení u běžné varianty Texas Hold´em nenajdete. Pro přihlášení do hry klikněte na odkaz Hrát poker.

Hra začíná vyplněním přezdívky a kliknutím na tlačítko "Začít hru". Objeví se základní obrazovka s hracím stolem na kterém vidíte své 2 karty, rubem vzhůru jsou otočené karty soupeře a karty společné. Společné karty se postupně otáčí v závislosti na kole - v 2.kole (flop) se otočí tři karty, a ve 3. (turn) a 4. (river) jedna karta. Karty soupeře se otočí poté, co je dosažena maximální sázka ve hře, což je 40 žetonů nebo po dosažení 5. kola.

V každém kole jednou přihazujete až do výše maximální sázky (1. sázka) a jednou dorovnáváte soupeřovo případné navýšení (2. sázka). Namísto obou sázek můžete složit karty, čímž vyhrává soupeř. Pokud dosáhnete 5. kola, budou vyhodnoceny karty obou hráčů a hráč s lepší kombinací získává bank.

Her můžete hrát neomezené množství. Pokud již nechcete hrát, klikněte po dohrání hry na tlačítko odejít od stolu a hra bude ukončena a již nepůjde pokračovat. Po odchodu od stolu se Váš výsledek, pokud bude mezi 10 nejlepšími dosaženými výsledky bude objevovat v sekci "Nejlepší výsledky".

Kontakt, O projektu, Ikonky, Spolupráce, Mapa webu, Přístupnost

Na začátek stránky

© 2005–2014 Tomáš Kotlant. Zákaz kopírování obsahu bez písemného svolení autora.